Тимот од Кавадарци очекува победа со Саса.За средбата има голем интерес во градот.РТК.МК ке врши директен пренос на  rtklive.rtk.mk

На средбата организирано присуство на  трибините најави навивачката група Лозари Исток

Ваташани спасија бод на првата средба на „Калница“

 

 Еуромилк е освојувач на Турнирот „Вуко Каров и Легенди на ФГК Тиквеш 2018.Одлична организација на клубот и покрај лошите временски услови

Фудбалерите на кавадречкиот второлигаш ја оставрија првата победа во пролетното коло.По поразот во Штип од Брегалница,на Градски, со 2:1 го победија Кожуф од Гевгелија.Во 85 минута „Кожуф“ не искористи пенал

Во недела ке се одржи 19-Турнир посветен на легендата на нашиот фудбал Вуко Каров и Тиквешките фудбалски легенди кои оставија печат на играњето на овој популарен спорт во Кавадарци

На Градскиот стадион ГФК Тиквеш ги зарадува своите навивачи и победи со 2:1

 Свеченото отварање на турнирот е закажано за 25 февруари во 12:30 часот.Предвидено е  обраќање да имаат претседателот на ГФК  ‚‚Тиквеш 1930‘‘  Миле Масларков и градоначалникот на град Кавадарци  Митко Јанчев.

Како што објавува ФБ профилот Реално Кавадарци ФК “Габер „ од Ваташа  доби донација од компанијата  Дрекслмајер и АД„Гоце Делчев-Тиквеш„-Кавадарци

ГФК Тиквеш ги започна подготовките за новата сезона со нов тренер и пет засилувања.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА