Пораз на ГФК Тиквеш на Градски во Кавадарци од второпласираниот на табелата на Втората лига исток  Борец

Тимот од Кавадарци очекува победа со Саса.За средбата има голем интерес во градот.РТК.МК ке врши директен пренос на  rtklive.rtk.mk

Кавадарекиот второлигаш вчера на гостувањето во третиот круг на редовното првенство , во Гевгелија играше нерешено 1:1 со екипата на Кожуф.

Ваташани спасија бод на првата средба на „Калница“

- Марена победи а Габер загуби во гости, Росоман победи дома

Фудбалерите на кавадречкиот второлигаш ја оставрија првата победа во пролетното коло.По поразот во Штип од Брегалница,на Градски, со 2:1 го победија Кожуф од Гевгелија.Во 85 минута „Кожуф“ не искористи пенал

ГФКТиквеш прокнижи уште една победа , овојпат на свој терен. Го совлада тимот на ФК Плачковица од Радовиш со 2: 1.Стрелци на головите за Тиквеш беа Роберт Митев и Симеон Симеонов.Сите голови беа постигнати во второто полувреме.

На Градскиот стадион ГФК Тиквеш ги зарадува своите навивачи и победи со 2:1

 ГФК Тиквеш водел во првото полувреме со 0 : 3  .Во вториот дел  дозволи да прими три гола и од Радовиш  замина со нерешен резултат од 3 : 3.

Како што објавува ФБ профилот Реално Кавадарци ФК “Габер „ од Ваташа  доби донација од компанијата  Дрекслмајер и АД„Гоце Делчев-Тиквеш„-Кавадарци

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА