На средбата организирано присуство на  трибините најави навивачката група Лозари Исток

Нов претседател на клубот е Миле Масларков

 

 Еуромилк е освојувач на Турнирот „Вуко Каров и Легенди на ФГК Тиквеш 2018.Одлична организација на клубот и покрај лошите временски услови

2 црвени и неколку жолти картони и победа на второлигашот од Кавадарци, е исходот од денешната средба на Градски

Во недела ке се одржи 19-Турнир посветен на легендата на нашиот фудбал Вуко Каров и Тиквешките фудбалски легенди кои оставија печат на играњето на овој популарен спорт во Кавадарци

Кавадаречките фудбалери  ги освоија трите бода на свој терен.

 Свеченото отварање на турнирот е закажано за 25 февруари во 12:30 часот.Предвидено е  обраќање да имаат претседателот на ГФК  ‚‚Тиквеш 1930‘‘  Миле Масларков и градоначалникот на град Кавадарци  Митко Јанчев.

Голот го постигна Мојсов во 69-та минута

ГФК Тиквеш ги започна подготовките за новата сезона со нов тренер и пет засилувања.

Клубот кој ќе стане официјално збиралиште на сите поддржувачи на сите „Црвени Ѓаволи“ од Тиквешијата се наоѓа во новиот центар на градот, на улица „Моша Пијаде“ бб до експозитурата на Македонска пошта.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА