Натпреварот ФК Кожуф -ГФК Тиквеш 1930 заврши нерешено 1 -1, иако нашиот тим имаше водство од 0-1.

Фудбалерите на градскиот фудбалски клуб донесоа дополнително славје во деновите на гроздоберските и градските прослави, откако денеска славеа победа од 2-1 над тимот на Осогово.

 ГФК„Тиквеш„ 1930   загуби од Брегалница со 2 : 3 (1:2)


И покрај тоа што ГФК Тиквеш беше подобра екипа поради две грешки на одбраната примивме два гола, и така бевме поразени во Кавадарци, е коментарот на нашиот репортер кој ја следеше ова средба, која беше важна за љубителите на фудбалот , управата но и фудбалерите секако, зашто победата ке дејствуваше психолошки на расположението и моралот на тимот.
Самиот резултат 2:3 зборува за каква средба се работело.
Штета за за најверните љубители на фудбалот, кој не беа зарадувани за победа, иако очекуваа,барем таков беше нашиот впечаток, и очекувањата кои ги прочитавме на социјалните мрежи.

Натпреварот се игра со почеток од 16 часот на градскиот стадион во Кавадарци.

На 27 август по повод празникот Голема  Богородица се одржа финалната вечер на турнирот во мал фудбал.

Кавадаречкиот второлигаш стигна до третата победа ова сезона.На стадионот се враќаат „Лозари Исток“.

ГФК “Тиквеш„ вчера во Кавадарци поразен од ФК Ренова во Купот на Македонија со 0 : 1

 ГФК Тиквеш по поразот од Беласица со убедливи 2-5 им се вратија на победите.

ГФК “Тиквеш„ денеска попладнево поразен во Купот на Македонија со 0 : 1

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА