ГФКТиквеш 1930  игра со Вардар Неготино во сабота во 16 часот

Фудбалерите на Тиквеш 1930 попладнево беа со 3:1 поразени во средбата на Втората Фудбалска лига од, убедливо најдобриот тим во ова натпреварување, екипата на Академија Пандев од Струмица кој на пет кола до крајот на шампионатот во Втората може да смета на сигурeн пласман во Првата македонска лига.

Фудбалерите од Кавадарци  спасот од испаѓање од лигата го очекуваат во сабота против Вардар од Неготино

Победена е екипата на Новаци  на која Тиквеш сега и се реваншира за поразот пред  две недела на наш терен

ГФК Тиквеш 1930,по промените на кормилото на клубот вети опстанок во Втора лига и радост за навивачите

Тиквеш извојува важна победа на свој терен во Кавадарци

 

Фудбалски тимови на Тиквеш  низ годините

Со резултат 0-2, фудбалерите на Новаци ја прекинаа серијата од три победи на фудбалерите на Тиквеш на стартот на пролетниот дел од вториот по ранг македонски фудбалски шампионат.

 На пет кола до крајот на шампионатот во Втората може  струмичани  можат да сметат на сигурeн пласман во Првата македонска лига.

Идниот викенд се играат натпреварите од 19.коло или првито коло од Третиот круг во нашата Втора лига

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА