Кавадаречките фудбалери поразени од подобиот тим на Новаци

Како што објави порталот ЕКИПА.МК , ФК Работнички  пролетниот дел од сезоната го ангажира кавадарчанецот Ванче Шиков-интернационален фудбалер и репрезентативец.

Значајна победа на ГФК Тиквеш 130  .На Градскиот стадион  во Кавадарци поразена екипата  на Влазерими со 2:0

Тиквеш во финалето утре недела-игра со  подобриот од средбата Металург-Победа.

ГФК Тиквеш- Влазерими 2:0 .Нашите фудбалери ја оствариja втората победа во низа ова сезона. Двата гола ги постигна Мартин Никовиќ

Tурнирот ке се одржи во сабота и недела на   11 и 12 февруари

-Недела 12. Март- 14.00. Градски стадион-ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци - ФК Влазерими 77

Викендов во Кавадарци ке се одржи турнирор „Вуко Каров

Во финалната средба кавадарачани го совладаа Лубаш од Манастирец о 5:2.

Најавите на раководството на Градскиот фудбалски клуб Тиквеш за создавање на конкурентен и респектабилен тим полека се остваруваат. 

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА