НАПРЕВАРОТ ЗАРАДИ СУСПЕНЗИЈА НА СТАДИОНОТ ВО КАВАДАРЦИ ОД ФФМ, СЕ ИГРАШЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА.„ЉУБАНЦИ“ ПОБЕДИ СО 2:1 

Фудбалерите на кавадаречкиот третолигаш продолжуваат со победите во Третата фудбалска лига

ФУДБАЛЕРИТЕ НА„ЉУБАНЦИ„  СРЕДБАТА СО ЕУРОМИЛК КАКО ДОМАКИНИ НАМЕСТО ВО КАВАДАРЦИ КЕ ЈА ИГРААТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

        Со дуелот против Големо Коњари во гости  во недела на  30 август, со почеток од 17 часот

Повеќе од 5.000 навивачи на трибините!На атмосверата на Градскиот стадион во Кавадарци би позавидeле и големи фудбалски клубови
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА