ГФК Тиквеш ја порази  ФК Ренова со 2:1

ГФК Тиквеш продолжува со пријателскитре средби.Денеска во Гевгелија играше 2:2 со  ФККожуф

Средбата се игра во рамките на Македонскиот фудбалски куп.Закажана е за среда во 17.00 часот на Градскит стадион.По нерешениит резултат со Кожув во редовното прво коло од првенството, љубителите на фудбалот од Кавадари очекуваат победа прoтив гостите од село Џепчиште -ФК Ренова.

 
 
 
 
 
 Во пријателски натпревар попладнево на Градскиот стадион ГФК Тиквеш ја победи Победа од Прилеп со 3 :0.Головите ги постигнаа  Роберт Митрев -два и Александар Вареловски- еден . Следниот пријателски натпревар Тиквеш го игра  со ФК Кожуф во Гевгелија. во сабота на 4 август.

Денеска на клубот му  беше донирана нова спортска опрема од страна на  Клими.мк .Миле Масларков и Љупчо Димитковски оптимисти дека ГФК ке влезе во Прва Македонска фудбалска лига.

Kaвадаречкиот второлигаш ке игра пријателски натпревар со екипата на Победа од Прилеп.Средбата се игра на Градскиот стадион со почеток од 17 часот

 

 

 

ГФК Тиквеш 1930, на Градскиот стадион го пречекува ФК „Кожуф„ од Гевгелија

ГФК Тиквеш  ке има уште едно засилување .Иван Ивановски  е интернационалец кој доаѓа од Босна и Херцеговина

Oд Управата на ГФК Тиквеш , сме известени дека ова седмица ке се одиграат две пријателски контролни средби на кавадаречкиот второлигаш.ГФК Тиквеш денеска (среда)  во 17.30 часот на Градскиот стадион  ке се сретне со ФК Марена. Во сабота пак во исто време (17.30) ке  игра со ФК Пелистер од Битола.

ГФК Тиквеш доживејаа пораз на вториот контролен натпревар кој го одиграа со ФК „Тетекс„  Голот за нашиот тим го постигнал  Адриан Чаволи.Тиквеш имал повеќе шанаси кои за жал не ги искористил.
Подготовките на тимот продолжуваат наредните денови со одигрување најмлалку уште на две средби.

 
 
37580872_10209645215365485_1226005162036822016_n.jpg37592565_10209645217565540_4383039985566089216_n.jpg37597971_10209645236966025_5064308247813423104_n.jpg37644906_10209645238126054_3436376060487270400_n.jpg37585914_10209645215965500_4947333181419290624_n.jpg
 
 
 
 
 
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА