ГФК Тиквеш  ке има уште едно засилување .Иван Ивановски  е интернационалец кој доаѓа од Босна и Херцеговина

Пријателската фудбалска средба, ГФК Тиквеш-Вардар Неготино е вистинско освежување овој јули.На Градски избраниците на Љупчо Димитковски-Гањо ке ја имаат првата проверка на кондицијата,формата па и првото запознавање со кавадаречката поширока спортска јавност.

Најверојатно заради високите температури, натпреварот на вечните ривали е закажан  на 14-ти јули во 10.30 часот на Градскиот стадион во Кавадарци.

ГФК Тиквеш доживејаа пораз на вториот контролен натпревар кој го одиграа со ФК „Тетекс„  Голот за нашиот тим го постигнал  Адриан Чаволи.Тиквеш имал повеќе шанаси кои за жал не ги искористил.
Подготовките на тимот продолжуваат наредните денови со одигрување најмлалку уште на две средби.

 
 
37580872_10209645215365485_1226005162036822016_n.jpg37592565_10209645217565540_4383039985566089216_n.jpg37597971_10209645236966025_5064308247813423104_n.jpg37644906_10209645238126054_3436376060487270400_n.jpg37585914_10209645215965500_4947333181419290624_n.jpg
 
 
 
 
 

За ГФК Тиквеш денеска потпишаа договори пет нови фудбалери

Пријателската средба се одигрува во рамките на поготовките во Маврово

На средбата присуствуваа сите фудбалери и управа на клубот.Се најавува подобрување на  условите на стадионот.

 ГФК Тиквеш  отпатува на подготовки во Маврово , и веднаш ,првиот ден, имаше  пријателска средба.

Како што дознаваме од прва рака кавадаречките фудбалери ја одиграле првата средба попладнево со екипата на Гостивар.

Резултатот е 2:2. Стрелци на головите на ГФК Тиквеш биле: Сашко Ристови и  Игор Ѓорѓиев.

 

 

 

37418543_10209630197710053_1789626083839049728_n.jpg

 

 

 

 

37303516_10209630198630076_1999693475452289024_n.jpg

 

37373323_10209630253871457_2827878743396057088_n.jpg

 

 

 

37420331_10209630252751429_511070631136067584_n.jpg

 

 

 

 

37348049_10209630248791330_8749592476446097408_n.jpg

 

 

 

37370402_10209630202310168_139572761944129536_n.jpg

 

37305873_10209630185109738_428308436703248384_n.jpg

 

Денеска играа децата-фудбалери родени 2007, и 2010.

Фудбалерите на ГФК „Тиквеш 1930“  денеска напладне заминаа на подготовки , за претстојната натпреварувачка сезона ,во Маврово. Како што сме информирани од раководствтото на клубот, подготовките ке траат 8 дена.Планирано е  да се одигарат четири пријателски натпревари со: Гостивар,Силекс,Тетекс и Генч Келембер.

На турнирот учествуваат 20 екипи на фудбалери

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА