Кавадаречкиот второлигаш стигна до третата победа ова сезона.На стадионот се враќаат „Лозари Исток“.

Второлигашот Тиквеш од Кавадарци  денеска на Градски стигна до  третата победа од четири средби ова натпреварувачка сезона.Извојувана е победа   над Победа од  Валандово со 1: 0. По натреварувачката 2011/2012   на трибините повторно се вратија и навивачите „Лозари Исток“, што според  Влатко Илфијадев  е најава дека „не очекува убава сезона“.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА