ГФК Тиквеш водел во првото полувреме со 0 : 3  .Во вториот дел  дозволи да прими три гола и од Радовиш  замина со нерешен резултат од 3 : 3.

Средбата со Плачковица во Радовиш можеше да ја добиеме и да прокнижиме три бода во гости, што за нашиот второлигаш ке беше од големо значење. ГФК„Тиквеш„ водел на полувремето со  0 : 3, а потоа дозволил да прими три гола од домашните.Штета.

Головите на ГФК Тиквеш ги постигнале ; Дуков,Митев и Лазаров.

Инаку ФФМ го објави распоредот на натпреварите во Третиот круг:

 7 aприл- ГФК Тиквеш -слободен

14 април- ГФК Тиквеш-Плачковица

17.април -Кожуф-ГФК Тиквеш

21.април- ГФК Тиквеш-Борец

24 април -Брегалница 2008-ГФК Тиквеш

28 април- ГФКТиквеш-Беласица

5.мај-     -Каменица-Саса-ГФК Тиквеш

12 мај     -ГФКТиквеш-Осогово

19.мај     -Победа Валандово-ГФК Тиквеш

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА