Трајче Димитриев-кандидат за градоначалник на Демир Капија од ВМРО-ДПМНЕ

Демир Капија
Типографија

На претстојните локални избори партијата ВМРО ДМНПЕ за градоначалник на Демир Капија по петти пат го кандидира Трајче Димитриев.

Тој досега во четири мандати ја обавуваше  највисоката функција во општина Демир Капија. Преку извршување на поголем број проекти тој успева да ја реализира својата визија за Демир Капија како убаво место за живеење и работа. 

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:36 pm
60%     35.4 km/h     32.916 bar
Forecast
Пон Low: -2 °C High: 5 °C
Вто Low: -4 °C High: 5 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -4 °C High: 4 °C
Пет Low: -4 °C High: 6 °C
Саб Low: -2 °C High: 7 °C
Нед Low: 0 °C High: 8 °C
Пон Low: 1 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 8 °C
Сре Low: 0 °C High: 10 °C