На Градскиот стадион во Кавадарци поставени  се нови боксови за резервните играчи и официјалните лица, a  монтирани се и  столчињата  за гледачите.

На седница на Советот на Општина Кавадарци денеска беа доделени 1 милион денари на вторологашот од Кавадарци ,а со ребалансот е планирано да се наменат уште 3 милиони денари.

Средбата со Хоризонт од Турново се игра утре во 15.30 часот на Градскиот стадион во Кавадарци.

Следува видео:

 

                 Фудбалерите на кавадаречкиот вторологаш ФК„Љубанци„ прерпеа уште еден пораз на гостински терен .Овојпат од ФК„Велазерими 77“.Средбата се играше во саботата на 1 октомври.Еве ги останатите резултати од  ова  7 коло:

 ФК „МЕТАЛУРГ“           2 - 4    ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

 ФК „ХОРИЗОНТ“ ТУРНОВО -  ФК ЕУРОМИЛК ГЛ

ФК “ВЕЛАЗЕРИМИ 77“ 4 – 0    ФК ЉУБАНЦИ 1974 Кавадарци

ФК „ТЕТЕКС“                   1 - 0      ГФК ВАРДАР Неготино

15:00    08.10.2016        ЗФК НОВАЦИ 2005 -  ФК СКОПЈЕ

По ова коло кавадаречките фудбалери се наоѓаат на последното место на табелата на Втората Mакедонска лига со 3 бода.

 

Табела - Втора МФЛ - Коло 7

 

                                      

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ                       16

ФК СКОПЈЕ                                               13

ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО                       10

ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77                             10

ФК МЕТАЛУРГ                                      10

ЗФК НОВАЦИ 2005                                 9

ФК ЕУРОМИЛК ГЛ                                  9

ГФК ВАРДАР Неготино                          7

ФК ТЕТЕКС                                            5

ФК ЉУБАНЦИ 1974 Кавадарци  10        3

МеталАпостолов

Следни настани

MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 12 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:35 am   |   Sunset: 5:45 pm
70%     6.4 km/h     32.848 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 13 °C
ЧетLow: 1 °CHigh: 5 °C
ПетLow: 0 °CHigh: 4 °C
СабLow: -1 °CHigh: 8 °C
НедLow: 0 °CHigh: 11 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 11 °C
ВтоLow: 6 °CHigh: 13 °C
СреLow: 5 °CHigh: 13 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 15 °C
MM-Biro