Фудбалерите на кавадаречкиот вторологаш ФК„Љубанци„ прерпеа уште еден пораз на гостински терен .Овојпат од ФК„Велазерими 77“.Средбата се играше во саботата на 1 октомври.Еве ги останатите резултати од  ова  7 коло:

 ФК „МЕТАЛУРГ“           2 - 4    ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

 ФК „ХОРИЗОНТ“ ТУРНОВО -  ФК ЕУРОМИЛК ГЛ

ФК “ВЕЛАЗЕРИМИ 77“ 4 – 0    ФК ЉУБАНЦИ 1974 Кавадарци

ФК „ТЕТЕКС“                   1 - 0      ГФК ВАРДАР Неготино

15:00    08.10.2016        ЗФК НОВАЦИ 2005 -  ФК СКОПЈЕ

По ова коло кавадаречките фудбалери се наоѓаат на последното место на табелата на Втората Mакедонска лига со 3 бода.

 

Табела - Втора МФЛ - Коло 7

 

                                      

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ                       16

ФК СКОПЈЕ                                               13

ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО                       10

ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77                             10

ФК МЕТАЛУРГ                                      10

ЗФК НОВАЦИ 2005                                 9

ФК ЕУРОМИЛК ГЛ                                  9

ГФК ВАРДАР Неготино                          7

ФК ТЕТЕКС                                            5

ФК ЉУБАНЦИ 1974 Кавадарци  10        3

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 21 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:42 am   |   Sunset: 7:29 pm
70%     17.7 km/h     33.017 bar
Forecast
ЧетLow: 18 °CHigh: 30 °C
ПетLow: 18 °CHigh: 33 °C
СабLow: 18 °CHigh: 33 °C
НедLow: 20 °CHigh: 33 °C
ПонLow: 20 °CHigh: 32 °C
ВтоLow: 19 °CHigh: 30 °C
СреLow: 18 °CHigh: 30 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 32 °C
ПетLow: 16 °CHigh: 32 °C
СабLow: 17 °CHigh: 32 °C