(Видео) Победа на Тиквеш против Новаци

Фудбал
Типографија

Победена е екипата на Новаци  на која Тиквеш сега и се реваншира за поразот пред  две недела на наш терен

Кавадречкиот второлигаш од Кавадарци извојува многу значајна победа . Со одличната игра и борбеност  на Градскиот стадион во Градскиот парк ГФК Тиквеш 1930- го победи  ЗФК Новаци 2005  со 2 : 1 .Со ова  стануваат  реалните шански тимот да обезбеди опстанок во Втората лига.

Еве ги трите гола на средбата во Кавадарци, која се играше  на 8 април на Стадионот на Градскиот парк.(ВИДЕО)

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:21 am   |   Sunset: 5:11 pm
84%     11.3 km/h     33.153 bar
Forecast
ПонLow: 4 °CHigh: 7 °C
ВтоLow: 4 °CHigh: 8 °C
СреLow: 3 °CHigh: 9 °C
ЧетLow: 4 °CHigh: 10 °C
ПетLow: 5 °CHigh: 12 °C
СабLow: 3 °CHigh: 10 °C
НедLow: 0 °CHigh: 3 °C
ПонLow: -2 °CHigh: 4 °C
ВтоLow: -3 °CHigh: 5 °C
СреLow: -2 °CHigh: 8 °C