Пораз на фудбалерите на ГФК “Тиквеш„ во Кавадарци

Фудбал
Типографија

Фудбалерите на Тиквеш 1930 попладнево беа со 3:1 поразени во средбата на Втората Фудбалска лига од, убедливо најдобриот тим во ова натпреварување, екипата на Академија Пандев од Струмица кој на пет кола до крајот на шампионатот во Втората може да смета на сигурeн пласман во Првата македонска лига.


Јани Атанасов во 6. минута го постигна првиот гол на Академија Пандев за 1 : 0 .Во третата минута од второто полувреме Лазарев со глава го изедначи резултатот (1-1). Во 54. минута Давид Атанасковски од левата страна ја погоди мрежата на кавадарчани (1-2). Балдовалиев од Академија Пандев имаше во 69. минута имаше голема шанса за зголемено водствои на гостите, но не се снајде . Јани Атанасов од слободен удар во 87 го постави конечниот резултат ( 1: 3) .


Во Втората лига денеска беа постигнати овие резултати:


ФК ЕУРОМИЛК ГЛ 3 - 3 ФК МЕТАЛУРГ
ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО 2 - 2 ЗФК НОВАЦИ 2005
ФК ТЕТЕКС 0 – 0 ФК СКОПЈЕ
ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци 1 – 3 ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ГФК ВАРДАР Неготино 0 – 0 ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77

МеталАпостолов
MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 21 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:38 am   |   Sunset: 7:23 pm
41%     6.4 km/h     33.153 bar
Forecast
ВтоLow: 8 °CHigh: 29 °C
СреLow: 11 °CHigh: 31 °C
ЧетLow: 12 °CHigh: 30 °C
ПетLow: 11 °CHigh: 31 °C
СабLow: 14 °CHigh: 27 °C
НедLow: 13 °CHigh: 29 °C
ПонLow: 13 °CHigh: 30 °C
ВтоLow: 15 °CHigh: 31 °C
СреLow: 15 °CHigh: 31 °C
ЧетLow: 15 °CHigh: 28 °C