Фудбал:ГФК Тиквеш од Скопје се враќа со 3 бода

Фудбал
Типографија

Извојувана е значајна победа во гости против Металург


          Денеска  на стадионот „Борис Трајковски„ во Маџари -Скопје  како гостин  ГФК“Тиквеш„1930  извојува  вредна  победа против екипата на ФК Металург АД .Ова беше натпревар  од 25 коло од Втората Македонска Фудбалска лига  .Столе Дунимагловски го постигна првиот гол за кавадарчани од пенал . Вториот гол за Тиквеш го постигна  Наумче Бакрачески .И денеска подршка од трибините им дадоа навивачите на Лозари- Исток, кои како што ветија, остануваат до крај со својот клуб.
        ГФК ТИКВЕШ-1930  сега се наоѓа 8 место на табелата со 25 бодови , пред Вардар- Неготино и Тетекс -Тетово  со што се  зацврстува на ова позиција  а со тоа стануваат реални шансите за останување во оваа лига. Следното коло  Тиквеш му гостува на ФК ТЕТЕКС .


На другите средби денеска беа постигнати овие резултати:


ФК МЕТАЛУРГ                        0 - 2     ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци
ГФК ВАРДАР Неготино             1 – 1      ФК ТЕТЕКС
ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77                3 - 1      ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ          2 - 0      ФК ЕУРОМИЛК ГЛ
ФК СКОПЈЕ                           2 - 1     ЗФК НОВАЦИ 2005

МеталАпостолов
MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 18 °C
Current Conditions
Sunrise: 4:59 am   |   Sunset: 8:10 pm
45%     6.4 km/h     33.153 bar
Forecast
НедLow: 12 °CHigh: 23 °C
ПонLow: 14 °CHigh: 22 °C
ВтоLow: 15 °CHigh: 20 °C
СреLow: 14 °CHigh: 19 °C
ЧетLow: 14 °CHigh: 23 °C
ПетLow: 12 °CHigh: 26 °C
СабLow: 14 °CHigh: 25 °C
НедLow: 16 °CHigh: 27 °C
ПонLow: 16 °CHigh: 27 °C
ВтоLow: 18 °CHigh: 32 °C