Ванче Шиков во Тобол

Фудбал
Типографија

Кавадречкиот фудбалер и македонски репезентартивец потпиша едногодишен договор со Казахтанскиот клуб

Македонскиот репрезентативен стопер, Ванче Шиков  стави потпис на едногодишен договор со тимот на Тобол од Казахстан.

Шиков по една година помината во дресот на Работнички, својот нов интернационален предизвик го најде во тимот на Тобол кој со ангажманот на искусниот стопер потврди дека не се откажува од борбата за излез во Европа. Во договорот потпишан денеска стои и клаузула според која соработката може да биде продолжена на уште една година.

Заменик капитенот на македонската фудбалска репрезентација ќе им се приклучи на своите нови соиграчи дури в среда. За разлика од кај нас, првенството во Казахстан веќе е во тек, а тимот на Тобол по 19 одиграни кола е на петтата позиција на табелата со 25 освоени бода.

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:36 pm
60%     35.4 km/h     32.916 bar
Forecast
Пон Low: -2 °C High: 5 °C
Вто Low: -4 °C High: 5 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -4 °C High: 4 °C
Пет Low: -4 °C High: 6 °C
Саб Low: -2 °C High: 7 °C
Нед Low: 0 °C High: 8 °C
Пон Low: 1 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 8 °C
Сре Low: 0 °C High: 10 °C