Пораз на ГФК Тиквеш од Ренова на градски

Фудбал
Типографија

ГФК “Тиквеш„ денеска попладнево поразен во Купот на Македонија со 0 : 1

 

Фудбалерите на Второлигашот од Кавадарци, попладнево на Градскиот стадион во Градскиот парк  го доживејаа првиот пораз  во средбите за некое порвенствено натпреварување ова сезона.Со 1 : 0 нашите фубралеи ја загубија првата средба од Купот на Македонија од тетовска  Ренова.Единствеиот гол гостите го постигнаа од пенал. Мал број гледачи попладнево ја следеа опва средба.Околу 200 по слободна проценка.

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 2 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:35 pm
95%     6.4 km/h     32.780 bar
Forecast
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -3 °C High: 4 °C
Вто Low: -7 °C High: 3 °C
Сре Low: -6 °C High: 2 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -3 °C High: 5 °C
Саб Low: -2 °C High: 6 °C
Нед Low: 0 °C High: 7 °C
Пон Low: -1 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C