Фудбал: ГФК Тиквеш- Победа (Валандово) 1 : 0

Фудбал
Типографија

Кавадаречкиот второлигаш стигна до третата победа ова сезона.На стадионот се враќаат „Лозари Исток“.

Второлигашот Тиквеш од Кавадарци  денеска на Градски стигна до  третата победа од четири средби ова натпреварувачка сезона.Извојувана е победа   над Победа од  Валандово со 1: 0. По натреварувачката 2011/2012   на трибините повторно се вратија и навивачите „Лозари Исток“, што според  Влатко Илфијадев  е најава дека „не очекува убава сезона“.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 19 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:50 am   |   Sunset: 5:43 pm
46%     30.6 km/h     33.220 bar
Forecast
СабLow: 11 °CHigh: 20 °C
НедLow: 8 °CHigh: 20 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 16 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 18 °C
ЧетLow: 5 °CHigh: 12 °C
ПетLow: 3 °CHigh: 16 °C
СабLow: 3 °CHigh: 19 °C
НедLow: 6 °CHigh: 18 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 17 °C