Тиквеш ремизираше во Гевгелија

Фудбал
Типографија

Натпреварот ФК Кожуф -ГФК Тиквеш 1930 заврши нерешено 1 -1, иако нашиот тим имаше водство од 0-1.

Нашиот тим на полувреме имаше позитива од 0-1 по голот на Игор Ѓорѓиев во 20 минута,но домаќините израмнија во 75 минута за конечни 1-1.Интересен факт е што Тиквеш не одиграл натпревар без победник на последните 22 натпревари.

Следен натпревар во гости против аутсајтерот Саса од Каменица.

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:36 pm
60%     35.4 km/h     32.916 bar
Forecast
Пон Low: -2 °C High: 5 °C
Вто Low: -4 °C High: 5 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -4 °C High: 4 °C
Пет Low: -4 °C High: 6 °C
Саб Low: -2 °C High: 7 °C
Нед Low: 0 °C High: 8 °C
Пон Low: 1 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 8 °C
Сре Low: 0 °C High: 10 °C