Фудбал: ГФК Тиквеш - Плачковица 1:0

Фудбал
Типографија

Голот го постигна Мојсов во 69-та минута

Кавадаречките фудбалери  ги освоија трите бода на свој терен.На Градски го пречекаа тимот на Плачковица од Радовиш.Со голот на Ѓорѓи Мојсов од пенал   во 69 минута  за ГФК Тиквеш 1930 ,што се покажа за единствен на ова средба,нашите фудбалери  извојуваа вредна победа.

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:36 pm
60%     35.4 km/h     32.916 bar
Forecast
Пон Low: -2 °C High: 5 °C
Вто Low: -4 °C High: 5 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -4 °C High: 4 °C
Пет Low: -4 °C High: 6 °C
Саб Low: -2 °C High: 7 °C
Нед Low: 0 °C High: 8 °C
Пон Low: 1 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 8 °C
Сре Low: 0 °C High: 10 °C