Нов управен одбор на ГФК Тиквеш 1930

Фудбал
Типографија

Нов претседател на клубот е Миле Масларков

Денеска во просториите на Г.Ф.К.Тиквеш 1930 се одржа Вонредно собрание на кое  беше прифатена оставката на досегашниот претседател Илија Темелковски ,а на негова позиција едногласно е избран Миле Масларков.На функцијата спортски директор на клубот е назначен Лазе Мицев (кој пред присутните се откажа од својата плата и рече дека ја донира во клубот ).За првпат  во новиот управен одборе е избран член и од навивачката група Лозари Исток  со цел за транспарентен и отворен клуб спрема навивачите и спортската јавност во Кавадарци . Му посакуваме успешна работа и многу успеси на спортски и организациски план на новото раководство на Градскиот фудбалски клуб ГФК Тиквеш 1930 .

РТК.МК не беше поканета на вонредното собрание.

извор: ФБ профил:Реално Кавадарци

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
82%     9.7 km/h     33.017 bar
Forecast
Саб Low: 2 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 0 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -4 °C High: 1 °C
Пет Low: -6 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 2 °C
Нед Low: -3 °C High: 2 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C