Донација за ФК„Габер„

Фудбал
Типографија

Како што објавува ФБ профилот Реално Кавадарци ФК “Габер „ од Ваташа  доби донација од компанијата  Дрекслмајер и АД„Гоце Делчев-Тиквеш„-Кавадарци

Од  клубот , се вели во објавата , се упатува јавна благодарност од фудбалскиот клуб"Габер" од Ваташа до "Дрекслермаер" , како и до АД.„Гоце Делчев-Тиквеш„-Винарска Визба" за донираната опрема за тренирање и одигрување  на наторевари  на ваташките фудбалери .

Инаку опремата донација од Дрекслермаер е комплетна тренерки ,дресови, копачки ,а тука се и тренинг мајците од АД„Гоце ДелчевТиквеш„.

Воедно од клубот ги покануваат сите љубители на фудбалот на наторевар во недела на „Калница“. Стартува пролетниот дел на првенството и мечот со ФК „Илинден“ .Среќна и успешна фудбалска сезона за фудбалерите на Ф.К. Габер .

МеталАпостолов

Следни настани

MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 12 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:35 am   |   Sunset: 5:45 pm
70%     6.4 km/h     32.848 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 13 °C
ЧетLow: 1 °CHigh: 5 °C
ПетLow: 0 °CHigh: 4 °C
СабLow: -1 °CHigh: 8 °C
НедLow: 0 °CHigh: 11 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 11 °C
ВтоLow: 6 °CHigh: 13 °C
СреLow: 5 °CHigh: 13 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 15 °C
MM-Biro