(Видео) Teшко но заслужено / ГФК Тиквеш-Кожуф 2:1(1:1)

Фудбал
Типографија

На Градскиот стадион ГФК Тиквеш ги зарадува своите навивачи и победи со 2:1

 Први во водство дојдоа гостите на Кожуф, но домаќните изедначија, па на полувреме се отиде со нерешени 1:1.Одбраната потфрли, и на моменти делуваше збунето,поради што можеше да биде казнета со погодок, што за среќа ке се случи.Нападот на ГФК„Тиквеш„ беше поупорен и тоа резултираше со гол во првата четвртина( 65 минута)  од  второто полувреме  за 2: 1  што потоа како резултат и успејаа да го зачуваат, иако имаа уште неколку шанси.

Головите на ГФК Тиквеш ги постигнаа Симјановски и Стојанов.

РТК.МК вршеше пренос на својот  live stream-rtklive.rtk.mk

 

Овде гледајте снимка  од пренос на натпреварот: https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/1872921866085257/

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 15 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:18 am   |   Sunset: 6:32 pm
92%     6.4 km/h     33.254 bar
Forecast
ЧетLow: 11 °CHigh: 29 °C
ПетLow: 12 °CHigh: 31 °C
СабLow: 13 °CHigh: 32 °C
НедLow: 16 °CHigh: 25 °C
ПонLow: 15 °CHigh: 28 °C
ВтоLow: 11 °CHigh: 24 °C
СреLow: 8 °CHigh: 17 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 16 °C
ПетLow: 7 °CHigh: 21 °C
СабLow: 7 °CHigh: 19 °C