Фудбал Трета лига Централен регион/ ФК Габер- Илинден 2:2

Фудбал
Типографија

Ваташани спасија бод на првата средба на „Калница“

Во првиот пролетен натпревар од ова натпреварувачка сезона во Третата фудбалска лига ФК Габер играше нерешено 2:2.Се сретна со екипата на ФК Илинден од Башино село, којa им зададе главоболки на Ваташани, кои на двапати мораа да изедначуват по вoдствити на гостите, најпрвин по 0: 1 а потоа и водството од 1: 2.

Головите паднаа во второто полувреме, кога најпрвин гостите поведеоа со 0:1, за Аризанов да издначи по голот од слободен удар.Шалев беше стрелец на вториот гол кај Габер koj беше постигнат од пенал.За гостите стрелци беа Лазевски и Јовановски.

 

МеталАпостолов

Следни настани

MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 12 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:35 am   |   Sunset: 5:45 pm
70%     6.4 km/h     32.848 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 13 °C
ЧетLow: 1 °CHigh: 5 °C
ПетLow: 0 °CHigh: 4 °C
СабLow: -1 °CHigh: 8 °C
НедLow: 0 °CHigh: 11 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 11 °C
ВтоLow: 6 °CHigh: 13 °C
СреLow: 5 °CHigh: 13 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 15 °C
MM-Biro