Фудбал: Нерешено иако можеше да биде победа во гости.

Фудбал
Типографија

 ГФК Тиквеш водел во првото полувреме со 0 : 3  .Во вториот дел  дозволи да прими три гола и од Радовиш  замина со нерешен резултат од 3 : 3.

Средбата со Плачковица во Радовиш можеше да ја добиеме и да прокнижиме три бода во гости, што за нашиот второлигаш ке беше од големо значење. ГФК„Тиквеш„ водел на полувремето со  0 : 3, а потоа дозволил да прими три гола од домашните.Штета.

Головите на ГФК Тиквеш ги постигнале ; Дуков,Митев и Лазаров.

Инаку ФФМ го објави распоредот на натпреварите во Третиот круг:

 7 aприл- ГФК Тиквеш -слободен

14 април- ГФК Тиквеш-Плачковица

17.април -Кожуф-ГФК Тиквеш

21.април- ГФК Тиквеш-Борец

24 април -Брегалница 2008-ГФК Тиквеш

28 април- ГФКТиквеш-Беласица

5.мај-     -Каменица-Саса-ГФК Тиквеш

12 мај     -ГФКТиквеш-Осогово

19.мај     -Победа Валандово-ГФК Тиквеш

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Fair (day), 31 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:21 am   |   Sunset: 6:27 pm
33%     6.4 km/h     33.187 bar
Forecast
НедLow: 13 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 12 °CHigh: 36 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 5 °CHigh: 21 °C
ПетLow: 6 °CHigh: 24 °C
СабLow: 8 °CHigh: 25 °C
НедLow: 8 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 21 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 23 °C