(Видео) Фудбал / Победа против Плачковица од 2: 1 (шанси и голови)

Фудбал
Типографија

ГФКТиквеш прокнижи уште една победа , овојпат на свој терен. Го совлада тимот на ФК Плачковица од Радовиш со 2: 1.Стрелци на головите за Тиквеш беа Роберт Митев и Симеон Симеонов.Сите голови беа постигнати во второто полувреме.

По водството  на домашните  од 1:0 бележиме неколку шанси  за ГФК Тиквеш , во периодот од 70 до 80 минута.84 минута Плачковица имаше стопостотна шанса.Во 87 минута беше постигнато водството од 2: 0.Последната минута беше искра надеж  за Плачковица која постигна гол,по  што следуваа два жолти голови по мешаницата поради задржување на топката по голот.  Тиквеш 1930 ја заврши средбата со заслужени 2:1.Ова е  трета победа пред домашната публика во овој дел од сезоната.

1123.jpg

1333.jpg

11345.JPG

 

 

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Fair (day), 31 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:21 am   |   Sunset: 6:27 pm
30%     6.4 km/h     33.187 bar
Forecast
НедLow: 13 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 12 °CHigh: 36 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 5 °CHigh: 21 °C
ПетLow: 6 °CHigh: 24 °C
СабLow: 8 °CHigh: 25 °C
НедLow: 8 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 21 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 23 °C