Фудбал/ГФК Тиквеш 1930 -освои бод во Гевгелија

Фудбал
Типографија

Кавадарекиот второлигаш вчера на гостувањето во третиот круг на редовното првенство , во Гевгелија играше нерешено 1:1 со екипата на Кожуф.

Освоен е значаен бод во борбата за повисок пласман на табелата.Голот за домаќините го постигна Шишков во 37 минута а за Тиквеш- Делов во 62 минута.

Сега ГФК Тиквеш е на 5 позиција на првенствената табела, а во сабота во 16 часот на Градски во Кавадарци игра со Борец од Велес.РТК ке врши директен пренос од средбата.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Fair (day), 31 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:21 am   |   Sunset: 6:27 pm
33%     6.4 km/h     33.187 bar
Forecast
НедLow: 13 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 12 °CHigh: 36 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 5 °CHigh: 21 °C
ПетLow: 6 °CHigh: 24 °C
СабLow: 8 °CHigh: 25 °C
НедLow: 8 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 21 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 23 °C