/Видео/Љупчо Димитковски-Гањо - нов Шеф на стручниот штаб на ГФК Тиквеш 193

Фудбал
Типографија

За ГФК Тиквеш денеска потпишаа договори пет нови фудбалери

 Нови играчи на ГФК Тиквеш 1930  се: Александар Игевски, Чаволи Андриан, Дарко Дигаловски,Борче Димовски и Васко Митрев.Во наредната сезона тие ке бидат засилување во борбата на освојување на прво место  во Втора Лига и влез во најдоброто фудбалско друштво во државата.Некогашниот фудбалер а подоцна и познато тренерско име, Љупчо Дмитковски - Гањо ја презема фукцијата нов шеф на стручен штаб на ГФК Тиквеш.Се најавуваат и други засилувања во тимот , за кои Управата на клубот ке извести наскоро.Првата прозивка и тренинг е закажан за 4 јули на Градскиот стдион.

Претседателот на Управниот одбор на ГФК „Тиквеш„ Миле Масларков, денеска ова им го соопшти на новинарите, најавуваќи дека в година ке следува реконструкција на Градскиот стадион.Досегашнио тренерски тим останува во Тиквеш, ангажиран е за тренирање на младинскиот погон на кавадаречкиот фудбалски клуб.,

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 15 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:18 am   |   Sunset: 6:32 pm
92%     6.4 km/h     33.254 bar
Forecast
ЧетLow: 11 °CHigh: 29 °C
ПетLow: 12 °CHigh: 31 °C
СабLow: 13 °CHigh: 32 °C
НедLow: 16 °CHigh: 25 °C
ПонLow: 15 °CHigh: 28 °C
ВтоLow: 11 °CHigh: 24 °C
СреLow: 8 °CHigh: 17 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 16 °C
ПетLow: 7 °CHigh: 21 °C
СабLow: 7 °CHigh: 19 °C