Фудбал/Денеска Тиквеш игра со Тетекс

Фудбал
Типографија

Пријателската средба се одигрува во рамките на поготовките во Маврово

 Фудбалерите и водството на ГФК Тиквеш кои претстојуваат во Маврово, продолжуваат со подготовките на екипата за претстојното првенство.Од секретарот на клубот Тодор Тоше Туриманџов сме информирани дека се се одвива според планот а денеска според  договорот направен со Управата,имаат закажано пријателска  средба со ФК Тетекс.Управата на клубот се заблагодарува на Кожувчанка и Синалко са помошта која им е пружана во опремаза фудбалерите за одвивање на тренинзите на екипата.

37376093_10209633051541397_8442701188947771392_n.jpg37573059_10209638773524443_2381750036410138624_n.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 22 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:44 am   |   Sunset: 5:50 pm
37%     11.3 km/h     33.288 bar
Forecast
ПонLow: 11 °CHigh: 24 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 24 °C
СреLow: 8 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 10 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 9 °CHigh: 24 °C
СабLow: 11 °CHigh: 25 °C
НедLow: 12 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 7 °CHigh: 18 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 17 °C