Фудбал / Уште едно засилување во ГФК Тиквеш

Фудбал
Типографија

ГФК Тиквеш  ке има уште едно засилување .Иван Ивановски  е интернационалец кој доаѓа од Босна и Херцеговина

На нашиот тим кој се наоѓа на подготовки во Маврово деновиве му се приклучи  уште едно засилување на тимот. Се работи за  интернационалецот  Иван Ивановски кој во Македонија доаѓа од Босна и Херцеговина каде што настапувал за тимот на Звијезда Грдачац.

Се работи за 23-годишен офанзивец е најавен како брз фудбалер со технички особености. Потекнува од младинските школи на Вардар, а сениорското деби го имаше во тимот на Металург.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 19 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:50 am   |   Sunset: 5:43 pm
46%     30.6 km/h     33.220 bar
Forecast
СабLow: 11 °CHigh: 20 °C
НедLow: 8 °CHigh: 20 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 16 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 18 °C
ЧетLow: 5 °CHigh: 12 °C
ПетLow: 3 °CHigh: 16 °C
СабLow: 3 °CHigh: 19 °C
НедLow: 6 °CHigh: 18 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 17 °C