(Видео) ГФК "Тиквеш" очекува пласман во Прва лига

Фудбал
Типографија

Денеска на клубот му  беше донирана нова спортска опрема од страна на  Клими.мк .Миле Масларков и Љупчо Димитковски оптимисти дека ГФК ке влезе во Прва Македонска фудбалска лига.

 Денеска фудбалерите на Тиквеш го имаа последниот тренинг пред средбата од Првото  коло на новото првенство на 2 МФЛ .На тренингот присуствуваше Управата и стручниот тим со фудбалерите.

ГФК денеска доби нова донација на комплетна спортска опрема од страна на-Клими.мк.Од име на компанијата ова донација ја  предаде Ефтим Илиев.

РТК.МК го искористи присуството на Градски да ги праша Масларков и Димитковски за реалните очекувања на клубот за новата натпреварувачка сезона.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Fair (day), 31 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:20 am   |   Sunset: 6:28 pm
23%     6.4 km/h     33.119 bar
Forecast
СабLow: 10 °CHigh: 32 °C
НедLow: 14 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 12 °CHigh: 35 °C
ВтоLow: 11 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПетLow: 6 °CHigh: 24 °C
СабLow: 9 °CHigh: 25 °C
НедLow: 8 °CHigh: 20 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 22 °C