Фудбал / Вредна победа на ГФК Тиквеш

Фудбал
Типографија

ГФК Тиквеш на Градскиот стадион во Кавадарци извојува вредна победа над една од подобрите екипи во 2-Фудбалска лига Исток-ова сеозна, Кит-Го.Противникот е победен до 1:0.Meтодија Делов го постигна единствениот гол во 65 минута. Трите бода останаа во Кавадарци што беше и цел на тренерот Љупчо Димитковски.До крајот на ова полуетапа остануваат уште две тешки средби на кавадарчани.Тие ке играат на жешките терени во Штип и Велес со Брегалница односно Борец.

Инаку во ова коло во Втората лига исток Борец ја победи Бреганица со 3 :2,Кожув го гости го победи Партизан од Обршани, а Саса и Плачковица играа без голови 0:0.

 

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C