Фудбал/ ГФК Тиквеш утре му гостува на ФК Брегалница

Фудбал
Типографија

Утре сабота 24 ноември ФК Брегалинца  го  пречекува  ГФК Тиквеш.Значаен натпревар  за домќините но и за Тиквеш.
Натпреварот се игра на Градскиот стадион во Штип во 13.00.Инаку на Тиквеш му претстои уште една тешка средба со Борец во Велес- во последното коло од првата полуетапа на 2 ФЛ Исток.

46409604_559204517863761_1249832519608565760_n.jpg