(Видео) - Фудбал / ГФК Тиквеш 1930 втор на табелата на 2ФЛ Исток.Напролет борба за влез во Прва лига

Фудбал
Типографија

Tренерот Љупчо Димитковски-Гањо, задоволен од пласманот на втората позиција на табелата на 2 Фудбалска лига-Исток.Тој најави борба за остварување на највисок пласмин и исполнување на  целта-влегување во  Прва лига.Во зимскиоот период се најауваат 4-5 нови засилувања . Градот и спортот во Кавадарци заслужуваат да гледаат прволигашки фудбал.

Капитенот Ѓорѓи Мојсов  е задоволен од  неговата и играта на фудбалерите, од навивачите и побара поголема присутност на публиката на трибините.

Стадионот и трибините и соблекувалните  бараат инвестициони вложувања.

 

46436771_559204747863738_4905267932419850240_n.jpg

TIKVES_1.jpg

TIKVES_3.jpg

Tабела - Втора МФЛ - Исток - 

ТимПозКолоПобНерПорГ.Р.Поени
ФК БОРЕЦ 1919 1 14 12 1 1 21 37
ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци 2 14 8 5 1 13 29
ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА 3 14 8 4 2 13 28
ФК КИТ ГО-ПЕХЧЕВО 4 14 7 5 2 11 26
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 5 14 7 3 4 9 24
ФК ПЛАЧКОВИЦА 6 14 4 3 7 -5 15
ГФК ВАРДАР Неготино 7 14 3 1 10 -12 10
ФК ПАРТИЗАН Обршани 8 14 3 1 10 -15 10
ФК ДЕТОНИТ ЈУНИОР 9 14 3 1 10 -16 10
ФК КАМЕНИЦА САСА 10 14 1 4 9 -19 7