Во препоследната средба пред своја публика ГФК Тиквеш го совлада  Детонит Јуниор со 3: 0.Последниот натрпревар во ВФЛИ, ГФК Тиквеш ја игра со Борец во Велес.

 

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА