Кандинатот за пратеник на СДСМ-Бетиан Китев-денеска одржа прес кокнференција во рамките на предизборните активности на СДСМ  за Парламентарните избори 2016.Видео прилог :настап на кандидатот Бетиан Китев во ИЕ4 :

 

 

Над една милијарда луѓе, или околу 15 отсто од населението во светот, живеат со некој вид на инвалидност. Точната бројка на хендикепирани во Македонија е непозната но се претпоставува дека е  10 отсто од населението


Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Елизабета Канческа -Милевска денеска го посети Кавадарци и на вечерашната прес конференција говореше за новите проекти што се наоѓаат во програмата "реално"на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија.

Повеќе артикли...

МеталАпостолов
MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Fair (day), 16 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:4 am   |   Sunset: 7:54 pm
87%     0.0 km/h     33.085 bar
Forecast
ПетLow: 13 °CHigh: 27 °C
СабLow: 13 °CHigh: 30 °C
НедLow: 17 °CHigh: 30 °C
ПонLow: 16 °CHigh: 30 °C
ВтоLow: 16 °CHigh: 30 °C
СреLow: 15 °CHigh: 29 °C
ЧетLow: 15 °CHigh: 30 °C
ПетLow: 16 °CHigh: 31 °C
СабLow: 16 °CHigh: 30 °C
НедLow: 17 °CHigh: 28 °C