Донацијата од  традиционалната хуманитарна акција која се одржа на новогодишните и божиќните празници а ја организира кафе игротеката „Трезор“, вчера беше донирана на оние кои му е најпотребно.

По обраќањето на градоначалникот Александар Панов  на прес конференција  на 13 март пред Храмот Света Петка ,ОО на СДСМ достави Соопштение како  одговор 

Во Галеријата при Домот на култура „Иван Мазов-Климе“, Кавадарци.беше отврена изложба под наслов „Егзит 2017 – Поврзување на континентот“ .

На средбата со новинарите од Кавадарци актуелниот градоначалник Александар Панов,одржана пред новата црква Света Петка Параскева одговори на критиките упатени на негова адреса од претседателот на ОО на СДСМ Зоран Ѓорѓиев.

Веќе 20 години, програмата Црвен крст во акција-промоција на хуманите вредности, продолжува да се имплементира во сите Општински организации на Црвен Крст, меѓу кои и во Општинската организација на Црвен Крст на град Кавадарци.

Повеќе артикли...

Подкатегории

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C