Кандидатот на Коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник на Општина Кавадарци ,Бетиане Китев , денеска доби  ветување од претседателот на Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија , Илија Николовски , за поддршка на неговата кандидатура, за престојните Локални избори кои ке се одржат на 15 октомври.

Кандидатот за градоначалник на Кавадарци и носителката на советничката листа на СДСМ ,Бетиане Китев и Виолета Димитрова со министерот за земјоделие Љупчо Николовски вчера беа меѓу жителите на Бегниште

На денешната прес конференција, кандидатот на Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев соопшти дека ако ја добие довербата на граѓаните се откажува од редовната плата во Општината и службениот автомобил.Со средствата кои  за таа намена ке се формира посебен фонд за финасирање на хуманитарни цели и спортот.Се работи за околу 50.000 евра.

На денешната прес конференција пред згадрата на Собранието на Општина Кавадарци ,независниот кандидат за градоначалник Борис Давидов го најави својот митинг(средба со граѓаните) во петок во 20 часот

Повеќе артикли...

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 18 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:49 am   |   Sunset: 5:44 pm
47%     11.3 km/h     33.153 bar
Forecast
Чет Low: 6 °C High: 26 °C
Пет Low: 8 °C High: 25 °C
Саб Low: 8 °C High: 25 °C
Нед Low: 10 °C High: 24 °C
Пон Low: 9 °C High: 20 °C
Вто Low: 9 °C High: 14 °C
Сре Low: 6 °C High: 15 °C
Чет Low: 4 °C High: 16 °C
Пет Low: 3 °C High: 17 °C
Саб Low: 3 °C High: 17 °C