(Видео) Бесценети креации на Пане

Кавадарци
Типографија

Изложба на  кавадаречкиот уметник  Пане Хаџи Василев

Младиот ликовен уметник Пане Хаџи Василев имаше нова, второ по ред  ликовно oткривање во јавноста. Се претстави со 28 нови слики ,насликани со молив на хамер во кој тој ја истражува поврзаноста на  човекот и животните.На нему својствен начин Пане нуди нешто ново, досега слабо екплоатирано од неговите постари колеги.

На изложбата во Домот на културата „Иван Мзов Климе„ за неговата уметност говореше Диме Коцевски, а љубителите на неговата уметност имаа можност да видат нов истражувачки проектна младиот Пане Хаџи Василев.

(Видео прилог)

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 24 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:50 am   |   Sunset: 7:17 pm
28%     11.3 km/h     33.288 bar
Forecast
Чет Low: 12 °C High: 31 °C
Пет Low: 11 °C High: 32 °C
Саб Low: 15 °C High: 34 °C
Нед Low: 15 °C High: 36 °C
Пон Low: 16 °C High: 36 °C
Вто Low: 17 °C High: 35 °C
Сре Low: 18 °C High: 34 °C
Чет Low: 17 °C High: 33 °C
Пет Low: 17 °C High: 35 °C
Саб Low: 17 °C High: 32 °C