Пожар кај “Васов град“

Кавадарци
Типографија

Пожарот зафати околу четири хектари со даб и смрека

 

Пожар избувна попладнево кај локалитетот Васов град под планината Кожуф, кавадаречко. Како што информираат од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, пожарот има зафатено околу четири хектари со даб и смрека. -Во гаснењето на огнот се вклучени пожарникари како и работници од "Фени индустри" и "Кожувчанка", соопштуваат од противпожарната единица.

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:32 am   |   Sunset: 4:6 pm
55%     0.0 km/h     33.288 bar
Forecast
Пет Low: -1 °C High: 13 °C
Саб Low: 0 °C High: 12 °C
Нед Low: 0 °C High: 13 °C
Пон Low: 3 °C High: 7 °C
Вто Low: -1 °C High: 6 °C
Сре Low: -3 °C High: 8 °C
Чет Low: 3 °C High: 11 °C
Пет Low: 6 °C High: 10 °C
Саб Low: 3 °C High: 7 °C
Нед Low: 2 °C High: 12 °C