Teшка сообраќајка кај Неготино

Кавадарци
Типографија

Три лица се тешко повредени, а едно полесно.

 Сообраќајката се случила денеска околу два часот се случила во Неготино. Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, сообраќајната  несреќа била на регионалниот пат Р 103 Кавадарци-Неготино, на влезот во Неготино, кај станицата за технички преглед "Антигона".

    -Патнички автомобил "опел астра" со велешки регистерски ознаки, управуван од 35 годишното лице Н.А. од село Стојаково, излегол на левата страна од патот и удрил во заштитната ограда и објектот на Агросервис, соопштува  Додевски.

    Возачот се стекнал со телесни повреди и бил задржан на лекување во кавадаречката општа болница, а останатите тројца сопатници, исто така млади лица, се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во клиничкиот центар во Скопје.

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 20 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:20 am   |   Sunset: 6:28 pm
25%     29.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Пет Low: 8 °C High: 21 °C
Саб Low: 8 °C High: 23 °C
Нед Low: 8 °C High: 26 °C
Пон Low: 13 °C High: 25 °C
Вто Low: 11 °C High: 24 °C
Сре Low: 12 °C High: 26 °C
Чет Low: 12 °C High: 21 °C
Пет Low: 11 °C High: 21 °C
Саб Low: 8 °C High: 19 °C
Нед Low: 8 °C High: 21 °C