„Оган во срцето„

Кавадарци
Типографија

Прва книга збирка на поезија на новинарот Маријана Пешиќ

 Во четврток во Галеријата на Домот на културата -Кавадарци-пред јавоста ке биде претставена книгата поезија-првенец на новинарот Маријана Пешиќ.Таа од поодамнна е во пензија но  неуморна е , сеуште активно пишува , снима, има јавни настапи како вокален исполнител. Инаку нејзината трајна  ментална енергија овојпат ја  исткајала во 72 песни за различни емотивни состојби;осаменост, љубов,триумф на животот над смртта...

„Огнот во срцето“, ке ја промовира новинарот Мирјана Мукаетова а љубителте на пишаниот збор промоцијата можат ад ја проследат   во Галеријата на Домот на културата на 14 септембри од 20 часот. 

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:32 am   |   Sunset: 4:6 pm
55%     0.0 km/h     33.288 bar
Forecast
Пет Low: -1 °C High: 13 °C
Саб Low: 0 °C High: 12 °C
Нед Low: 0 °C High: 13 °C
Пон Low: 3 °C High: 7 °C
Вто Low: -1 °C High: 6 °C
Сре Low: -3 °C High: 8 °C
Чет Low: 3 °C High: 11 °C
Пет Low: 6 °C High: 10 °C
Саб Low: 3 °C High: 7 °C
Нед Low: 2 °C High: 12 °C