Фестивал на Европски филм 2017

Кавадарци
Типографија

За проекциите на филмовите влезот е слободен

Во деновите кои следуваат во Домот на културата “Иван Мазов - Климе“ Кавадарци, ќе се одржи Фестивал на Европски филм 2017 - Festival on wheels 2017. За проекциите на филмовите влезот е слободен.
Распоредот е следниот:
Четврток, 12 октомври 2017, 19 часот - Фадо (Fado), германско/португалски филм
Понеделник, 16 октомври 2017, 18 часот - Авантурата на Нели (Nelly's Adventure), германски филм
Понеделник, 16 октомври 2017, 20 часот - Цената кокошка (Kalo Pothi), непалски филм
Вторник, 17 октомври 2017, 19 часот - Темна судбина (Dark Fortune), швајцарски филм

 

 

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:47 am   |   Sunset: 5:47 pm
81%     6.4 km/h     33.525 bar
Forecast
Вто Low: 6 °C High: 25 °C
Сре Low: 8 °C High: 27 °C
Чет Low: 8 °C High: 26 °C
Пет Low: 7 °C High: 25 °C
Саб Low: 9 °C High: 25 °C
Нед Low: 11 °C High: 26 °C
Пон Low: 9 °C High: 24 °C
Вто Low: 9 °C High: 18 °C
Сре Low: 7 °C High: 18 °C
Чет Low: 5 °C High: 19 °C