(Видео) Локални избори 2017/ Китев :„Силно верувам во модерно Кавадарци“

Кавадарци
Типографија

Кандидатот за градоначалник  на СДСМ , Бетиане Китев ,денескa   ги повика граѓаните да гласаат на живот во Кавадарци.Во недела на 15 октомври тој ги  повика граѓаните  да гласаат  за градоначалник и советничка листа , за реден број 19.

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Isolated Thundershowers, 17 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:41 am   |   Sunset: 7:31 pm
92%     17.7 km/h     33.017 bar
Forecast
СреLow: 17 °CHigh: 26 °C
ЧетLow: 19 °CHigh: 28 °C
ПетLow: 17 °CHigh: 32 °C
СабLow: 19 °CHigh: 32 °C
НедLow: 20 °CHigh: 32 °C
ПонLow: 20 °CHigh: 32 °C
ВтоLow: 18 °CHigh: 32 °C
СреLow: 18 °CHigh: 32 °C
ЧетLow: 18 °CHigh: 32 °C
ПетLow: 18 °CHigh: 32 °C