Стари фотографии на Кавадарци-Плоштадот 1958 година

Кавадарци
Типографија

Кавадарци што го нема

Ова е уште една фотографија од циклусот за кавадаречката чаршија на која се гледаат старите дуќани кај местото на поранешната Стоковна куќа (сега банка и маркет) и хотелот Балкан. На улицата Илинденска веќе никнуваат новите згради. Фотографијата е од 1958 година и е од фототеката на Музеј-галерија Кавадарци.

000100.jpg.jpg

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:47 am   |   Sunset: 5:47 pm
81%     6.4 km/h     33.525 bar
Forecast
Вто Low: 6 °C High: 25 °C
Сре Low: 8 °C High: 27 °C
Чет Low: 8 °C High: 26 °C
Пет Low: 7 °C High: 25 °C
Саб Low: 9 °C High: 25 °C
Нед Low: 11 °C High: 26 °C
Пон Low: 9 °C High: 24 °C
Вто Low: 9 °C High: 18 °C
Сре Low: 7 °C High: 18 °C
Чет Low: 5 °C High: 19 °C