Лозари-навиваат за Македонија

Кавадарци
Типографија

Дел од кавадаречката навивачка група со помош на градоначалнкикот и фирми од градот отпатува во Вараждин за да го следи ракометниот натпревар Македонија-Шпанија

„Градоначалникот Митко Јанчев заедно со локални фирми од Кавадарци на навивачката група Лозари им овозможија да го следат во живо вечерашниот ракометен натпревар на ракометната репрезентација на Македонија.Патувањето го овозможиле фирмите: Златна рипка, Палма, Рома кафе,Белисимо, Блу, Бар 37, Стрит, Централ кафе, Пеца комерц, Експрес студио,Екстра бус, сендвичари Вили, Инел,Гида, М’ња,Илфијадев, фризески салон Дејзи.

Градоначалникот Митко Јанчев упатува голема поддршка за ракометарите и им
посакува среќа и успех на натпреварот,„ се вели во соопштението  кое попладнево го добивме од кабинетот на градоначалникот  на Општина Кавадарци Митко Јанчев.