Aлшар 2018-во подготовка

Кавадарци
Типографија

Најмасовниот настан кај нас „Алшпар-2018“ ке се одржи од 8 до 10 јуни 2018 година 

По признанието за “Алшар2016“ - Настан на годината“, благодарница за Тиквешки Точакџии како “Најмасовно здружение за спорт и рекреација за 2017“, пристигна и од Градоначалникот Митко Јанчев.

Благодарност за укажаната доверба до Локална Самоуправа-Општина Кавадарци-Сојуз на спортови на Кавадарци Митко Јанчев - Градоначалник на Општина Кавадарци, од име  на раководството и членовите на Точакџиите.

Инаку веке е познато дека годинашнава манифестација е закажана да се одржи  од 8 до 10 јуни 2018 година, а подготовките, со оглед на сериозноста на настанот и лугето кои ја прават целата работа,се одвиваат со потребната динамика.РТК.МК е на постојан линк со раководствто и штом ке има нешто за пошироката јавност, ке извести.

 

27544823_892454750927773_916582361881694836_n.jpg

 

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Clear (night), 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:22 am   |   Sunset: 4:11 pm
74%     4.8 km/h     33.390 bar
Forecast
Пет Low: 2 °C High: 12 °C
Саб Low: 1 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 6 °C
Пон Low: 1 °C High: 7 °C
Вто Low: 1 °C High: 10 °C
Сре Low: 0 °C High: 12 °C
Чет Low: 1 °C High: 11 °C
Пет Low: 1 °C High: 12 °C
Саб Low: 0 °C High: 13 °C
Нед Low: 3 °C High: 11 °C