Утре две изложби :Во Музеј Галеријата и Домот на Културата

Кавадарци
Типографија

Изложбите како повод го имаат празникот на лозаритре Свети Трифун

Во 19 часот- ќе се одржи традиционаата изложба на кавадаречкиот ликовен уметник Лазар Дојчинов.Таа е посветена на СВ „Трифун“, празникот на лозарите.Изложбата се оранизара во Музеј галеријата со почеток во 19 часот.

 

27972749_1592160020819613_3741891983916354173_n.jpg

Утре во пресрет на  “Свети Трифун“, од 20 часот, во Галеријата при Домот на културата “Иван Мазов - Климе“ Кавадарци ќе биде отворена заедничка изложба на ликовните уметници Валентина Илијевска и Петра Јовановска насловена како “Во светот на кругот и квадратот“.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (night), 20 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:45 am   |   Sunset: 7:25 pm
75%     11.3 km/h     33.153 bar
Forecast
НедLow: 19 °CHigh: 33 °C
ПонLow: 18 °CHigh: 31 °C
ВтоLow: 19 °CHigh: 32 °C
СреLow: 18 °CHigh: 32 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 32 °C
ПетLow: 17 °CHigh: 32 °C
СабLow: 17 °CHigh: 33 °C
НедLow: 17 °CHigh: 33 °C
ПонLow: 18 °CHigh: 30 °C
ВтоLow: 16 °CHigh: 28 °C